560e01e700fa3b7bdf8a5cdcc231ef23

Сьогодні під будівлею Кабінету Міністрів України всіх охочих працівників КабМіну тестували на ВІЛ/СНІД. Спеціально для цього під будинок уряду привезли карету швидкої допомоги. В такий спосіб пацієнти вимагали від КабМіну збільшити фінансування на програми лікування ВІЛ/СНІД в 2016 році! Адже наразі отримувати гарантоване лікування від держави можуть лише 60 тисяч пацієнтів, в той час, як офіційно потребують терапії 134 тисячі інфікованих.
«В цьому році ми прогнозуємо вибух «нелікування» ВІЛ позитивних пацієнтів! З одного боку в кінці грудня МОЗ ухвалив медичний протокол, згідно з яким усім, в кого виявляють ВІЛ інфекцію необхідно призначати терапію. З другого боку, всі ці потреби ніяк не враховані в державних програмах, які затверджує Кабмін. Тобто до 74 тисяч пацієнтів, які чекають на ліки, додадуться ще тисячі, в яких вірус імунодефіциту виявлять цього року! – стверджує Дмитро Шерембей, голова «Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД», – Тому все, що залишається пацієнтам – це тестуватися. Фактично, якщо тобі сьогодні діагностують ВІЛ – ти приречений помирати, оскільки нових пацієнтів на лікування держава не бере».
Організатори акції – «Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД» – передали лист із вимогами збільшити фінансування на програми лікування ВІЛ/СНІД на ім’я прем’єр-міністра А.Яценюка.
Станом на 2016 рік на обліку перебуває 134 тис. людей, інфікованих вірусом імунодефіциту. Відповідно до міжнародних протоколів (стандартів) лікування, затверджених Кабінетом Міністрів України 25 грудня 2015 року, всі вони повинні отримувати необхідне лікування. Тим не менше, його отримують лише 40% пацієнтів, інші ж помирають в чергах за життєво-необхідними ліками. З 134 тис. лікується лише 60 тисяч. Інші чекають поки держава збільшить кількість людей, які отримують антиретровірусну терапію – лікування для ВІЛ-позитивних людей, оскільки ці ліки не продаються у вільному доступі в аптеках.
Минулого року на лікування ВІЛ-позитивних людей держава виділила 350 млн. гривень. Цього року, незважаючи на рівень інфляції у 143%, кількість коштів, закладених в бюджеті на закупівлю антиретровірусної терапії, залишилася незмінною. Це означає, що 60 % людей не отримають лікування, яке отримували в минулому році, і що жодного нового пацієнта не буде взято на лікування.

[youtube id=»0YutR2clSXM»]

«Тестування на ВІЛ лише виявляє проблему, яку необхідно долати та брати під контроль лікуванням, – розповідає Сергій Федоров, голова Представництва Фундації АНТИСНІД-США в Україні (AHF -AIDS Healthcare Foundation). – Тому ми підтримуємо вимоги пацієнтів і вважаємо, що Кабмін має виконувати міжнародні протоколи лікування. Без виділення грошей, всі протоколи, підписані Прем’єр-міністром, є нічим іншим, як пустим папірцем, у той час як люди і надалі помирають».
ВІЛ-позитивний пацієнт, який отримує антиретровірусну терапію не може нікого інфікувати. Саме тому, коли в 2012 році в Україні взяли додатково на лікування 20 тис. пацієнтів було вперше в історії нашої держави зафіксоване призупинення поширення епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні. Якщо зараз знову зменшити кількість людей, що отримують лікування, то окрім смертей пацієнтів, це призведе до нового витку поширення епідемії в країні.