Заява ВБО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД» щодо ситуації в Україні.

Новости

Протягом двох місяців в Україні триває політичне протистояння , яке протягом останніх декількох днів переросло у збройний конфлікт. Кілька людей вбито, сотні поранено. Ми глибоко співчуваємо сім’ям загиблих на Майдані. Мережа засуджує будь-який прояв насильства для вирішення політичного конфлікту.

На жаль, на сьогоднішній день у столиці України мають місце випадки порушення прав громадян України на отримання медичної допомоги. Людей, постраждалих у вуличних акціях, привозять до лікарень, звідки їх, найчастіше минаючи навіть облік, забирає міліція. Люди воліють не звертатися в лікарні, стікаючи кров’ю, найчастіше ризикуючи померти. Мережа переконана в тому, що право на отримання медичної допомоги є конституційно захищеним і перебуває поза політикою. Мережа готова захищати конституційні права громадян своєї країни і створювати умови для надання медичної допомоги постраждалим громадянам, роблячи все можливе для мирного врегулювання конфліктів в країні.

Як організація, створена для надання допомоги пацієнтам та захисту їх прав, ми надали майданчик для розгортання пункту екстреної медичної допомоги. Ми запрошуємо професійних медиків для організації роботи цього пункту. На наше переконання, створення можливостей для роботи таких пунктів, у ситуації, що склалася, є життєво необхідним для громадян України.

Ми закликаємо міжнародні організації, що мають досвід надання медичної допомоги, в умовах збройних конфліктів, негайно почати проактивні дії та розгорнути польові пункти надання медичної допомоги в Києві.

Ми закликаємо Генерального секретаря ООН, Всесвітньої організації охорони здоров’я, Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ, міжнародну медичну гуманітарну організацію «Лікарі без кордонів» та Міжнародне товариство Червоного хреста заявити свою позицію щодо порушення права на здоров’я та розпочати практичне надання медичної допомоги громадянам України.

Ми звертаємося до представників правоохоронних органів, припинити переслідування постраждалих в лікувальних установах.

Ми закликаємо владу і опозицію до негайного вирішення конфлікту мирним шляхом. Тільки переговори і відкритий конструктивний діалог, засновані на політиці ненасильства, здатні зупинити кровопролиття.

Ми вважаємо, що кожна людина має невід’ємне право на отримання медичної допомоги, його політичні переконання не повинні впливати на реалізацію цього права.

Добавить комментарий