Проведено аналіз публічних закупівель КУ «Центр СНІД» ЗОР через систему «ProZorro» за перше півріччя 2018 року

Новости

В рамках реалізації проекту «Regional monitoring and analysis for 100% of Life» та співпраці з ГО «Інститут аналітики та адвокації», фахівцем БО «Мережа Запоріжжя» Наталею Литвин було здійснено попередній зріз даних щодо проведення публічних закупівель КУ «Центр СНІД» ЗОР (далі – Замовник) через систему «ProZorro» за перше півріччя 2018 року.

Кінцевим результатом проведення будь-якої закупівлі є отримання пацієнтом (споживачем) належного лікування, а саме медикаментів та виробів медичного призначення. Проте важливу роль відіграє аналіз причинно-наслідкових зв’язків, що призводять до зниження кількості пропозицій на торги.

Ефективне виконання головної функції публічних закупівель (задоволення суспільних потреб) неможливе без створення конкурентного середовища та забезпечення прозорості процесу використання державних коштів.

Так середня кількість учасників на одні торги Замовника в 2017 році у порівнянні з 2016 роком знизилась на 15 відсотків. «Це може свідчити про існування проблеми довіри учасників до системи електронних закупівель «ProZorro», та до Замовника, що в свою чергу, може бути визвано низкою чинників зниження кількості пропозицій на одні торги, а саме: зменшенням обсягів закупівлі та/або неспроможністю Замовником виконати умови контракту» — зазначає Наталя.

Усі закупівлі в залежності від їх очікуваної вартості умовно поділяються на надпорогові (це закупівлі понад 200,00 тис. гривень) та допорогові (це закупівлі до 200,00 тис. гривень, проведення яких не регламентоване законодавством України, проте замовники повинні дотримуватися встановлених принципів здійснення публічних закупівель).

Під час здійснення попередньої оцінки Замовника у розрізі процедур та предметів закупівлі за перше півріччя 2018 року, встановлено наступні данні:

Результати зрізу дають підставу зробити висновок, що слабким місцем в закупках Замовника є:

  1. тенденція зниження середньої кількості учасників на одні торги;
  2. високий відсоток неуспішних процедур в надпорогових торгах під час закупівлі медичного обладнання та фармацевтичної продукції.

Добавить комментарий